Szukasz pomysłu na prezent dla dzień matki? Może to dobra okazja, by podarować upragnione książki, które pomogą zrelaksować się naszym mamom. Podpowiadamy, jakie tytuły warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań prezentu.

Powieści obyczajowe

Dobra historia pisana przez życie pozwoli naszym mamom na wiele godzin zanurzyć się w świat wyjątkowej opowieści. Szukając prezentu, możemy sięgnąć po powieści Ałbeny Grabowskiej, bestsellerowej pisarki, która cieszy się niesłabnącym uwielbieniem czytelniczek. Do jej najpopularniejszych powieści należy saga rodzinna “Stulecie Winnych”, opowiadająca o perypetiach tytułowej rodziny Winnych na przestrzeni kilku pokoleń. Ich losy uwikłane są w historyczne wydarzenia i społeczne przemiany, jakie dokonują się pod koniec XIX i na początku XX wieku. Innym cyklem pisarki jest seria “Uczniowie Hipokratesa”, opowiadająca z kolei o rozwoju polskiej medycyny, która raczkuje w objętej zaborami Polsce. W pierwszej części poznajemy doktora Bogumiła, w drugiej zaś doktor Annę – pierwszą kobietę na ziemiach polskich, która chciała pracować jako lekarka i której z trudem przychodziło wejście do męskiego świata medycyny. Te pasjonujące historie oparte są na autentycznych zdarzeniach, odkrytych z archiwów i zaadaptowanych na realia powieści przez Grabowską.

Poradniki, które zainspirują do zmian

Świetnym pomysłem może być również podarowanie praktycznego poradnika, który umożliwi wprowadzenie zmian w danym obszarze życia lub zachęci do odkrycia nowej pasji. Pośród poradników rozwojowych na uwagę zasługuje chociażby “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro, która pokazuje kobietom, jak wyzwolić się ze społecznych ograniczeń i jak żyć w zgodzie ze samą sobą. Inną ciekawą pozycją może być “Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” Sophie Mort, będący źródłem informacji o tym, jak uczynić życie szczęśliwszym i lepiej zrozumieć problemy, z jakimi mierzymy się na co dzień. Jeśli z kolei chcemy pomóc naszym mamom w odkryciu nowego hobby, warto rozejrzeć się za poradnikami wprowadzającymi np. do jogi (np. “Joga regeneracyjna” Julii Clarke), czy do ogrodnictwa (“Roślinne porady. Ogród na cztery pory roku” Sebastiana Kulisa).